R

16 lutego 2021

Brak komentarzy

dachówka Elbląg IBF, Centro-Bud, Twój skład budowlany
 

IBF – dachówki z betonu

 

Firma IBF POLSKA Sp. z o.o. rozpoczęła swoją działalność w 1992 roku od produkcji dachówki oraz kostki brukowej. Obecnie produkuje trzy typy dachówki w pięciu kolorach, wiele wzorów kostki brukowej, płyt chodnikowych, systemy kominowe, bariery drogowe, podłogi szczelinowe (ruszta) oraz beton towarowy.

Produkcja odbywa się na zaawansowanych technologicznie urządzeniach, które wraz z wysoce wykwalifikowanym personelem zapewniają najwyższą jakość wyrobów. Będąc jednym z liderów wśród producentów dachówek cementowych, kostki brukowej, systemów kominowych, IBF POLSKA stara się systematycznie poszerzać asortyment i podnosić jakość swoich wyrobów, a także zwiększać swoje moce produkcyjne.

dachówka Elbląg IBF, Centro-Bud, Twój skład budowlany

Czym jest dachówka betonowa i z czym to się je?

 

Dachówka betonowa to nic innego jak kolejne świetne pokrycie dachowe, które spełnia swoje właściwości w zależności od rodzaju dachu jaki chcemy pokryć. Jest łatwa w układaniu, lekka oraz bardzo korzystna cenowo. Minus? Jedynie taki, że po ok. 20-30 latach będzie trzeba ją malować. Plusy? Na pewno cena, dostępność, estetyka (równe wykonanie).

 

Dachówka betonowa to pokrycie, które na pewno spełni Państwa wszystkie oczekiwania, ponieważ jest jednym z kilku najczęściej używanych pokryć dachowych w Polsce.

 

Gdzie dostanę dachówkę betonową IBF?

 

Centro-Bud – hurtownia budowlana w Elblągu – znajdą tam Państwo pokrycia dachowe przeróżnych producentów, masę akcesoriów dachowych oraz blach dostępnych od ręki. Posiadamy własną giętarkę, wraz z usługą gięcia blach, aby wspomóc Państwa w wykonaniu pokrycia dachowego. Jeżeli szukają Państwo pokryć dachowych w Elblągu, Pasłęku, Gdańsku, Nowym Dworze Gdańskim, Tolkmicku, Braniewie, Malborku lub Sztumie (i okolicach) – dobrze Państwo trafili, ponieważ na pewno będziemy w stanie zaopatrzyć Państwa budowę!

 

Centro-Bud – Skład budowlany w Lubawie – to nasz główny skład jeżeli chodzi o pokrycia dachowe. To nasze “centrum dachowe w Lubawie”, jednocześnie będąc głównym dachowym centrum logistycznym. Posiadamy tam masę blach płaskich, akcesoriów dachowych od ręki, okien, wyłazów, schodów strychowych itp. Jeżeli szukają Państwo pokrycia dachowego w Lubawie, Iławie, Ostródzie, Olsztynie bądź Brodnicy (i oczywiście okolicach) – świetnie Państwo trafili.

dachówka Elbląg IBF, Centro-Bud, Twój skład budowlany
dachówka Elbląg IBF, Centro-Bud, Twój skład budowlany

IBF IKAST

Najczęściej wybierana przez klientów, charakteryzuje się niskim profilem fali nadającym gotowemu dachowi spokojny i stonowany wygląd. Profil na tyle uniwersalny, że sprawdza się w architekturze zarówno klasycznej – równiez w przebudowach budynków o charakterze historycznym jak i oszczędnych w formie realizacjach budynków nowoczesnych.

 

Nachylenie połaci dachu

Możliwy zakres pokrycia to dachy o kątach od 15 do prawie 90 stopni. Optymalne nachylenie dachu zawiera się pomiędzy 27 a 60 stopni. Przy dachach o kątach nachylenia powyżej 60 stopni zaleca się bezwzględnie mocować co drugą dachówkę oraz stosować dodatkowe zabezpieczenia (foliowanie, deskowanie itp.). Przy spadkach poniżej 27 stopni należy dodatkowo zabezpieczyć dach pełnym deskowaniem oraz zwiększonymi zakładami folii PCV.

 

Powłoka MODERNE

 

To nie tylko powłoka, ale sprawdzona i doceniania technologia produkcji polegająca na wielokrotnym nadawaniu koloru z natury szarej mieszance piaskowo cementowej.

Powłoka powstaje w połączeniu żywicy akrylowej z odpowiednio dobranymi komponentami mineralnymi. Nakładane są dwie powłoki, pierwsza zaraz po formowaniu oraz druga po kilkugodzinnym okresie dojrzewania, nadając dachówce ostateczny wygląd.

Technlogia ta przeciwdziała przenikaniu wapnia oraz w istotny sposób ogranicza porastanie adachówki mchem. Uzyskiwan powierzchnia jest raczej matowa o minimalnym połysku.

dachówka Elbląg IBF, Centro-Bud, Twój skład budowlany

IBF AARHUS

Dachówka betonowa Aarhus to idealny produkt na pokrycie dachów nowoczesnych budynków o prostej bryle. Produkt marki IBF jest w szczególności dedykowany na wysokie dachy dwuspadowe o prostej geometrii. Gładka powierzchnia dachówki sprawia, że dach wydaje się lżejszy i cieńszy, niż w przypadku tradycyjnej dachówki falistej.

 

Wzór układania dachówki Aarhus.

dachówka Elbląg IBF, Centro-Bud, Twój skład budowlanydachówka Elbląg IBF, Centro-Bud, Twój skład budowlanydachówka Elbląg IBF, Centro-Bud, Twój skład budowlany

dachówka Elbląg IBF, Centro-Bud, Twój skład budowlany
IBF jako producent, daje nam możliwość zakupu całego systemu pokryć dachowych w jednym miejscu. Jedną z największych zalet jest lekkość oraz trwałość betonowego pokrycia dachowego, a to powinien być główny motywator, który zadecyduje o położeniu dachówki betonowej na naszym budynku. Jeżeli szukasz dobrego pokrycia dachowego – to na pewno IBF. I na pewno w Centro-Budzie!

 

Skład budowlany Elbląg – 55 232 79 08
Skład budowlany Lubawa – 89 645 20 99

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *