R

25 lutego 2021

Brak komentarzy

 

Gładzie SEMIN – co w trawie piszczy

Gładzie SEMIN dostępne już w Elblągu i Lubawie!

Jako Semin Polska, jesteśmy polskim oddziałem francuskiego producenta SEMIN SAS. Firma założona w 1893 r., specjalizująca się w produkcji wysokiej jakości gładzi oraz gipsów szpachlowych, klejów, farb oraz dystrybucji tapet z włókna szklanego.

 

Firma SEMIN posiada fabryki w północno-wschodniej Francji w Kedange-sur-Canner, w południowo-zachodniej Francji w Espira de L’Agly, oraz w Amblainville w rejonie paryskim jak i w innych krajach.

Wyroby SEMIN są znane i cenione przez profesjonalistów we Francji i w ponad 40 krajach całego świata, począwszy do Chin i Nigerii skończywszy na Ameryce Płd. i Rosji. Roczna produkcja wynosi 100 000 ton.

Nasze produkty pojawiły się w Polsce na początku lat 90-tych jako pierwsze mieszanki gipsowe. Nasza obecność na polskim rynku zaowocowała używaniem pojęć takich jak “gips francuski”, ”francuz” w odniesieniu do wysokiej jakości mieszanek na bazie gipsu.

 

Od kilku lat posiadamy niezależną strukturę handlową w Polsce z siedzibą w Warszawie oraz magazynem firmowym. Rozwinęliśmy także sieć przedstawicielstwa handlowego na sześć strategicznych regionów Polski.

 

Naszą myślą przewodnią jest dostarczenie do rąk każdego klienta wysokiej jakości produktów wraz z zapewnieniem doradztwa technicznego. Na prośby klientów organizujemy szkolenia, podczas których, szybko i łatwo udowadniamy dobrą jakość naszych produktów.

 

Mając na uwadze stały rozwój technologii  budownictwa oraz wzrastajĄce wymagania polskich dystrybutorów i wykonawców stawiamy sobie za cel sukcesywne wprowadzanie nowych produktów na rynek polski, stając się niekiedy pionierami we wdrażaniu niektórych typów produktów i ich zastosowań.

 

Nasze dewizy to: WYBÓR PROFESJONALISTÓW ORAZ BEZ PĘKNIĘĆ I POPRAWEK. Obrazują jakość i niezawodność naszych wyrobów.

LINK DO STRONY PRODUCENTA: KLIKNIJ TUTAJ

Dlaczego SEMIN?

 

SEMIN to producent gipsu francuskiego, a ponieważ firma ma ponad sto lat doświadczenia w budownictwie, ich produkty są dopracowane w wysokim stopniu. Wielu wykonawców poleca tą markę, a my, dając darmowe produkty na wypróbowanie, rozwijamy razem z SEMIN-em elbląski rynek.

 

Gdzie dostanę gładzie gipsowe SEMIN?

 

Centro-Bud – hurtownia budowlana w Elblągu – SEMIN Elbląg ? Oczywiście.  Jeżeli szukają Państwo produktów SEMIN w Elblągu, Pasłęku, Gdańsku, Nowym Dworze Gdańskim, Tolkmicku, Braniewie, Malborku lub Sztumie (i okolicach) – dobrze Państwo trafili, ponieważ na pewno będziemy w stanie zaopatrzyć Państwa budowę! Materiały wykończeniowe Elbląg. KONTAKT ELBLĄG

 

Centro-Bud – Skład budowlany w Lubawie – SEMIN Lubawa? A jakże! Centro-Bud w Fijewie to nasz drugi skład, a więc i produkty na nim są podobne. Jeżeli szukają Państwo produktów SEMIN w Lubawie, Iławie, Ostródzie, Olsztynie bądź Brodnicy (i oczywiście okolicach) – świetnie Państwo trafili. Materiały wykończeniowe Lubawa. KONTAKT LUBAWA

SEMIN EXPERT LISS - NOWY TREND W ELBLĄGU I LUBAWIE

Jeden z najczęściej wybieranych przed fachowców produkt marki SEMIN.

 

Gładź maszynowa do wnętrz do wstępnego oraz ostatecznego wyrównywania podłoża używana do agregatów Airless, bez rozpuszczania oraz mieszania.
Idealna do stosowania bezpośrednio na podłoże o charakterze chłonnym, np. : tynki gipsowe, płyty GK lub bloczki gipsowe.

 

APLIKACJA ORAZ SZLIFOWANIE

 

Expert liss można nakładać za pomocą każdego rodzaju maszyny typu Airless oraz ręcznie i za pomocą wałka L’outil Parfait do gotowych gładzi.

Aplikacja:

·       agregatem niskociśnieniowym typu Graco T-max 506/657 – zalecamy dyszę 651 lub mniejszą, masa może wymagać rozrzedzenia do 1%, +/- 250ml.

·       agregatem wysokociśnieniowych typu Airlessco HSS 9000, Wagner HC 950, Graco Mark VII, Titan 6900, Euromair 80 – dysza 629-635.

·       dla ułatwienia aplikacji ręcznej i wałkiem, zalecamy dokładne wymieszanie aby upłynnić masę.

Po związaniu i wyschnięciu gładzi, należy wietrzyć pomieszczenia aby uniknąć wysokiej wilgotności powietrza. Wysoka wilgotność sprzyja utwardzaniu się produktu. Wyschniętą gładź szlifować do 4-5 dni po nałożeniu. Najczęściej dla szlifowania maszynowego, używamy materiał ścierny papier #150 lub siatka #220.

 

WYDAJNOŚĆ+/- 0,9 kg/1m2 na warstwę o grubości 1mm

 

CZAS WYSYCHANIA

6-12 godzin w zależności od nałożonej grubości, temperatury, wilgotności oraz napowietrzenia danego pomieszczenia. Nakładanie kolejnej warstwy po wyschnięciu poprzedniej.

 

OPAKOWANIE

Worek foliowy 25kg lub wiadro 25 kg

 

ZALETY

 

·      jednorazowa warstwa do 2mm

·      nie zastyga w agregacie wysokociśnieniowym

·      bardzo dobre wyrównywanie podłoża

·      długi czas otwarty

·      konsystencja produktu (śliska) ułatwia nakładanie oraz zmniejsza wysiłek fizyczny

·      powstający pył nie unosi się

·      czyszczenie narzędzi za pomocą wody

·      produkt bezzapachowy

SEMIN SOFT - nowy produkt, idealny do szlifowania ręcznego

Gotowa gładź polimerowa, do użycia wewnątrz budynku. Do nakładania ręcznego, wałkiem oraz maszynowo.

Rewolucja w recepturze Semin! Przy zachowaniu wysokiej jakości produktu, obniżyliśmy finalną twardość gładzi Semin Soft. Dzięki temu produkt jest łatwiejszy do wyszlifowania.


Główne zalety:
– łatwa do wygładzenia oraz szlifowania (szlifowanie papierem o gradacji 220),
– jednorazowa aplikacja do 3mm,
– aplikacja ręczna, wałkiem, agreatem,
– zawartość polimerów zwiększa przyczepność do podłoża,
– gotowa do użycia,
– możliwe rozcieńczenie do 1%,
– opakowanie, wiadra 5kg (120 szt. na palecie) oraz 20kg ( 36 szt. na palecie).

SEMIN jest czołowym producentem gładzi, gipsów oraz farb. Produkty tego producenta świetnie nadają się na domki jednorodzinne, ale również na inwestycje, ze względu na swoją wydajność oraz obrabialność. Dzięki tej marce wykonawca oszczędza swój czas, nerwy, a co za tym idzie – pieniądze. SEMIN Elbląg i SEMIN Lubawa to my – Centro-Bud. Zapraszamy do kontaktu w celu podjęcia darmowych prób na materiale.

 

Hurtownia budowlana Elbląg – 55 232 79 08
Hurtownia budowlana Lubawa – 89 645 20 99

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *