R

08 kwietnia 2021

Brak komentarzy

 

WIM – czyli nasz główny dostawca kleju do glazury, fug oraz płyt budowlanych

 

Co o sobie pisze producent:

WIM – POLSKI PRODUCENT INNOWACYJNYCH SYSTEMÓW WIM PLATTE ORAZ CHEMII BUDOWLANEJ

 

Swoją działalność firma WIM prowadzi od 2008 roku. Od 11 lat oferta produktów i zakres działalności stale się rozszerza, zachowując przy tym 100% kapitału polskiego. Przez ten czas firma uzyskała miano specjalisty w produkcji kompletnych rozwiązań do montażu okładzin ceramicznych.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, WIM oferuje zarówno doradztwo w doborze odpowiednich produktów, jak i technologii.

Spółka specjalizuje się głównie w produkcji kompleksowych i innowacyjnych rozwiązań w zakresie instalowania płytek ceramicznych (zaprawy klejowe i do spoinowania, materiały do wykonywania hydroizolacji) oraz innowacyjnych materiałów służących do suchej zabudowy z Płyt budowlanych WIM Platte, Odpływów liniowych zintegrowanych z płytą budowlaną, a także posadzkowych powłok z żywic epoksydowych.

Produkty do montażu płytek ceramicznych, stanowiące podstawę oferty WIM, są obecne na rynku od początku działalności firmy. Zostały one zastosowane między innymi w obiektach takich firm i instytucji jak: Hotel **** Park Hotel Pforzheim w Niemczech, Luksusowy **** Hotel butikowy Nicolaus w Toruniu, Komfortowy Ośrodek Wypoczynkowy SPA Bagińscy w Pobierowie, Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie, Polskie Sieci Elektroenergetyczne w Konstancinie-Jeziornie, Warszawski Uniwersytet Medyczny czy wysokiej klasy biurowiec Mokotów Plaza w Warszawie. Wysoka i potwierdzona jakość, ale i innowacyjność oraz wsparcie handlowo – techniczne, przyczyniły się do tego, że firmie WIM zaufali projektanci i wykonawcy licznych centrów handlowych, hoteli, szpitali czy najróżniejszych ośrodków przemysłowych w całej Polsce.

Od samego początku działalności, WIM ściśle współpracuje z Polskim Zrzeszeniem Płytkarzy (PZP). Organizuje szkolenia, konferencje i kongresy branży budowlanej. Dzięki tej współpracy WIM może polecić swoim klientom wykwalifikowanych fachowców z zakresu szeroko pojętych rozwiązań budowlanych, a członkowie PZP mogą pomagać w promowaniu profesjonalnych produktów i narzędzi glazurniczych, stawiając przede wszystkim na jakość polecanych wyrobów. Firma organizuje kilkaset szkoleń rocznie na, których są omawiane nowinki techniczne, najnowsze produkty. Są to szkolenia z zakresu doradztwa technicznego (odpowiednie technologie i materiały); doskonalące umiejętności zawodowe i przygotowujące do uzyskania certyfikatów zawodowych.

 

Link do strony producenta: KLIKNIJ TUTAJ

Co znajdziemy w ofercie firmy WIM? Oto lista:

  • Kleje do płytek
  • Fugi cementowe oraz epoksydowe
  • Płyty budowlane WIM PLATTE
  • Wylewki cementowe i wylewki samopoziomujące
  • Hydroizolacje

Całość oferty WIM dostępna jest w Centro-Budzie Elbląg oraz Centro-Budzie Lubawa.

Fugi Lubawa, Fugi Elbląg, Klej do płytek Lubawa, Klej do płytek Elbląg,

WIM ECOFLEX Lubawa i Elbląg

 

Żelowa zaprawa klejąca do mocowania płytek ceramicznych, gresowych i klinkierowych, wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Może być stosowana do klejenia płytek na ścianach z płyt kartonowo-gipsowych, płyt budowlanych WIM PLATTE, posadzkach z zamontowanym ogrzewaniem podłogowym, na odpowiednio wykonanych i wyschniętych powłokach hydroizolacyjnych w kabinach natryskowych, na tarasach i balkonach.

 

– Żelowa konsystencja z bentonitem ułatwiająca nakładanie

– Wysoka plastyczność i lekkość nakładania

Do płyt budowlanych WIM Platte

– Do płytek gresowych i kamienia naturalnego

– Na ogrzewania podłogowe

– Na tarasy, balkony i elewacje

– Możliwość klejenia płytek “od góry”

Na płyty gipsowo-kartonowe

– Na hydroizolacje

– Na płyty cementowo-włóknowe

– Grubość warstwy 10-15 mm

– Mrozoodporna, wodoodporna

– Maksymalny format płytek: 60 x 60 cm

– Klasyfikacja C2T wg PN-EN 12004

 

Zużycie:

 

Płytka o boku Wysokość zęba Zużycie (kg/m²)
do 10 cm 4 mm 2,0-3,0
20-25 cm 6-8 mm 3,0-5,0
powyżej 30 cm 8-12 mm 5,0-7,5

 

Płyta budowlana WIM Platte - dostępna w Elblągu

MAKSYMALNA SWOBODA W ZAKRESIE ARANŻACJI PRZESTRZENI

 

Przeznaczona jest do wyrównywania i zabudowywania powierzchni ścian oraz podłóg wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń, szczególnie w obszarach narażonych na działanie wody oraz wilgoci. Jest wyjątkowo łatwa w obróbce, dzięki czemu można w prosty sposób wykonać dowolne kształty zabudowy od prostych kątów po formy półokrągłe. Jest to nowoczesny wyrób – lekki, wielofunkcyjny, czysty, łatwy do transportu oraz prosty i szybki w obróbce. Jest przy tym niezwykle trwały. Odznacza się dużą wytrzymałością na obciążenia oraz sztywnością wykonanej konstrukcji. Jest odporny na działanie wody oraz stanowi dobrą izolację termiczną oraz akustyczną.

 

– do obudowy rur i pionów wodno-kanalizacyjnych,

– materiał do konstruowania blatów pod umywalki, półek, stopni, siedzisk np. w łazienkach SPA&Wellness,

– do wykonywania suchej zabudowy – całkowicie zastępuje k-g w łazience,

– do stosowania w miejscach narażonych na intensywne działanie wilgoci i skroplonej wody tj. w łazienkach, kabinach prysznicowych, łaźniach parowych,

– idealne podłoże pod płytki ceramiczne, mozaiki, tynki strukturalne lub powłoki malarskie

– doskonała izolacja termiczna,

– doskonała izolacja akustyczna,

– całkowita wodoodporność,

– swoboda w aranżacji wnętrz,

– bardzo lekka.

WIM to bardzo dobry producent produktów dla glazurników, wykończeniowców oraz innych grup wykonawców, którzy pracują głównie w środku. Jego kleje takie jak ECOFLEX lub Superflex to najwyższa półka, dzięki czemu nasze składy w Lubawie i Elblągu są przygotowane do obsługi nawet najbardziej wymagających klientów. Do tego posiada masę innych, uzupełniających produktów, które mogą śmiało konkurować z takimi firmami jak MAPEI, SOPRO czy ATLAS.


Wim kleje do płytek Elbląg – 55 232 70 08
Wim Platte Elbląg – 570 868 258
Wim Fugi Elbląg – 55 232 79 08


Wim kleje do płytek Lubawa – 89 645 20 99
Wim Platte Lubawa – 508 303 916
Wim Fugi Lubawa – 89 645 20 99

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *