Stropy

Strop oddziela kondygnacje budynku. Odpowiada także za przenoszenie obciążeń na pionowe elementy nośne. Widać więc wyraźnie, że strop drewniany Elblag to niezbędnym elementem każdego domu.

Strop drewniany Elblag – zalety i typy

Szczególnie polecamy drewniany strop Elbląg. To rozwiązanie nie tylko łatwe, ale i niezwykle korzystne cenowo. Co ważne drewniane stropy Elbląg można stosować nie tylko w drewnianych domach, ale także w budynku szkieletowym czy murowanym. Jest to bardzo częsta praktyka nie bez powodu. Strop drewniany z Elbląga jest uniwersalny, można szybko go wznieść i jest w całości wykonywany w technologiach suchych (przy jego wykonaniu nie ma potrzeby używania ciężkiego sprzętu). Wybór drewna jako budulca to także gwarancja wyjątkowego efektu wizualnego, trwałość i wielu innych korzyści.

Do budowy stropu najczęściej używa się drewna sosnowego albo świerkowego. Powinno być ono odporne na rozciąganie, docisk miejscowy, ściskanie i zginanie, dlatego warto zadbać o to, by miało odpowiednią klasę wytrzymałości. W zależności od układu belek drewniany strop Elbląg może być:

  • żebrowy – składa się z drewnianych belek o niewielkich wymiarach. Ich rozstaw nie przekracza 90 cm, a najczęściej wynosi od 30 do 60 cm. Żebra układa się w kierunku mniejszej rozpiętości stropu, umieszczając je na ścianach budynku,
  • belkowo-żebrowy – w przypadku tego układu żebra podparte są na większych belkach tzw. podciągi. Rozwiązanie to wykorzystywane jest w budynkach, w których rozstaw ścian jest duży,
  • belkowy – to strop, w którym najistotniejszym elementem są prostokątne belki wykonane z drewna litego lub klejonego.

Drewniany strop Elbląg w Centro-Bud

Zastanawiasz się jaki strop Elbląg wybrać? Nie wiesz, który będzie najlepszy w Twoim domu? Nasza hurtownia budowlana Elbląg pomoże Ci wybrać odpowiedni strop. Zajmiemy się także transportem elementów potrzebnych do jego zbudowania. Skontaktuj się z nami już dziś!